Kategorie: Wszystkie | f-blox
RSS

f-blox

sobota, 26 maja 2012

Pola - krajobraz niby naturalny

 

Teraz, wiosną kiedy pola mają tak różne kolory bardzo podoba mi się ten układ linii które powstają.

Chyba sobie nie zdajemy sprawy jak bardzo zmieniliśmy krajobraz, który wydaje się nam piękny i "naturalny". Zanim  te wzgórza stały się polami uprawnymi. Musiało to wyglądać tak: zejściu lodowca była tam tundra, porośnięta machami, trawą i krzaczkami a potem wszystko porosło lasem.  Chyba trudno to sobie wyobrazić, zwłaszcza, że nie było tam żadnej drogi na której można było się zatrzymać i spojrzeć w dal. 

piątek, 18 maja 2012

Cień i wektory

Miasto... może widok ładny może i nie. Przeplatają się style, może to i dość "trudne" zestawienie, budynków jest.  Z drugiej strony, to jest przejaw upływu czasu. Kolejne epoki zostawiają swój ślad - miasto żyje.

Jednak tu coś innego jest ciekawe: Bardzo mi się podobają cienie rzucane na sąsiednie budynki. Kamienica rysuje się na Akademii Medycznej a jej wieża na bloku. Robiąc zdjęcia, trzeba sobie zdawać, że światło ma zawsze swój kierunek. Można to sobie wyobrazić jako takie wektory które padają na powierzchnie. Tu na zdjęciu fajnie to widać. poniedziałek, 14 maja 2012

Rzepak w N...

Ten, rzepak zachwyca - może dlatego, że raczej w przyrodzie dominuje kolor zielony, beżowy, ugier a tu nagle taka połać żółtego. Jakoś te słupy nie przeszkadzają, są częścią kompozycji zdjęcia i krajobrazu.

czwartek, 10 maja 2012

Rzepak

Trudno jest fotografować kwitnący rzepak. Żółty kolor kwiatów bardzo mocno odbija światło i w słoneczny dzień wychodzi on "wypalony" a w pochmurny dzień reszta jest szara.

Bynajmniej - ładnie.